This is Our Elf School
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Това е нашето училище за елфи!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Меарасите

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Xena
Учител по практика на воините и админ
Учител по практика на воините и админ
Xena


Posts : 232
Join date : 20.04.2009

Меарасите Empty
ПисанеЗаглавие: Меарасите   Меарасите Icon_minitimeПон Апр 27, 2009 12:10 am

В древния север на Средната земя живеела горда раса диви коне, които били надарени с дълъг живот и мъдрост. Според преданията на хората, те били донесени от запада от валара Ороме.

Един от тези коне бил хванат от Леод. Когато Леод се опитал да го яхне, той го хвърлил и го убил.


Това били меарасите – благородните коне, които живеели колкото хората и които били изключително силни и интелигентни.

Меарасите Shadowfax-The-Mearas_fb9

Меарасите 2673
Върнете се в началото Go down
https://elfschool.bulgarianforum.net
Xena
Учител по практика на воините и админ
Учител по практика на воините и админ
Xena


Posts : 232
Join date : 20.04.2009

Меарасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Меарасите   Меарасите Icon_minitimeПон Апр 27, 2009 12:14 am

Зина се пробрази в кон. Започна да бяга, докато нещо не спря погледа. Тя се закова и се пробрази в чоевек. Зина бе видяла меарас:

Меарасите 4724787_std

Тя се зарадва и реши да се приближи. Конят я гледаше с недоверие. След доста време, гледане очи в очи. конят ѝ се довири. Животното се приближи и се докосна до ръката на жената. Тя го погали, после го възседна и започнаха да яздят. Зина реши да го кръсти Сенкогрив. Стана късно и Зина трябваше да тръгва. Сбогува се с новия си приятел и си отиде.
Върнете се в началото Go down
https://elfschool.bulgarianforum.net
JuJu
Учител по Практика на силата
Учител по Практика на силата
JuJu


Posts : 129
Join date : 22.04.2009

Меарасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Меарасите   Меарасите Icon_minitimeПон Апр 27, 2009 1:51 am

Джейн вървеше бавно из гората. По едно време тя свирна с уста и към нея се приближи един меарас.
- Здравей, Арго - усмихна се тя.
- Джейн... - меарасът наклони глава и Джейн го погали.
- Какво те води насам, Джейн?
- Тъй като се озовах за този остров след всичките препятствия, реших, че ще е хубаво да те навестя. От колко време не сме се виждали...
- Вярно е. Домъчня ми за теб.
- На мен също - Джейн се усмихна и погали Арго. След това се качи на гърба му и двамата препуснаха в галоп, говорейки за миналото.
След около час стигнаха на поляната, откъдето бяха тръгнали. Джейн прегърна през шията Арго и се отдалечи. Зад нея се чуха стъпките на меараса, а Джейн тръгна назад..
Върнете се в началото Go down
http://twilightfanforum.twilight-mania.com
Nati
Учител по Елфски език
Учител по Елфски език
Nati


Posts : 29
Join date : 25.04.2009
Age : 27

Меарасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Меарасите   Меарасите Icon_minitimeПет Май 15, 2009 1:44 am

Докато се разхождах из гората видях един меарас.Реших да се приближа, защото аз много обичах много животните.Щом се приближих реших да погаля меараса,но щом реших да го погаля той направи едан стъпка назад. Разбрах че животното е оплашено и затова запчнах да разказвам различни случки от моя живот. помислих, че малко се е оспокоил и затова реших да го погаля. Козината му беше много мека. Видях една ябулка на едно дурво и реших да я откусна. Подадох я на меараса.така се запознах с един от моите най-добри приятели.
Върнете се в началото Go down
katerina1991
Елф Магьосник
Елф Магьосник
katerina1991


Posts : 9
Join date : 16.05.2009

Меарасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Меарасите   Меарасите Icon_minitimeСъб Май 16, 2009 3:33 am

Приближих се и видях едно момиче да гали красив меарас.
- Здрасти. - поздравих аз и се усмихнах. момичето ме погледна, а меараса се отдръпна.
- Не се безпокой, не хапя. - казах аз и животното се успокой.
- Здрасти пок. Казвам се Елионор. - обърнах се аз към момичето...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Меарасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Меарасите   Меарасите Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Меарасите
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
This is Our Elf School :: На острова Елфландия :: Поляните на острова-
Идете на: